Gdzie na wino w Trójmieście, czyli subiektywny przewodnik po winiarniach, MONTE VINO

0
2041

MONTE VINO

monte vino

Winiarnia znajduje się w centrum Sopotu, u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Królowej Jadwigi. Ongiś w tym miejscu znajdował się ekskluzywny Hotel Metropol, znany również jako Hotel Plażowy, z wytworną restauracją.

sopot_hotel_metropol_may_197

zdjęcie: www.dawnysopot.pl

To tu „właściciel Otto Boehnke poleca swe lokalności – czytamy w Copockiej Gazecie Kąpielowej z 1897 roku – których urządzenie za dobre jest uznane. Mieszkania z pensyją począwszy od 5 mr. dziennie i wyżej. Piwo królewskie, monachijskie i pilzeńskie. Wina ze sklepu ratuszowego w Gdańsku.”

Czym wyróżnia się Monte Vino spośród innych miejsc? Obrazami Magdy Benedy i Hanny Bakuły na ścianach, oraz czymś nieco bardziej przyziemnym, szampanem z kawiorem.

_20160427_163343 (720x1280)

Antonius Caviar to kawior 5*. Podany w tradycyjny sposób z blinami i kwaśną śmietaną. Kieliszek szampana G.H. MUMM jest idealnym uzupełnieniem.

Za dobór wina odpowiada właściciel restauracji, który wyselekcjonował około 200 pozycji win i alkoholi mocnych z całego świata.

DSC_0198

DSC_0196

Tu możemy śmiało przyjść na kieliszek wina, lub kupić całą butelkę na wynos (obowiązują dwa cenniki). Ceny win na lampki zaczynają się od 15 złotych. Miłym dla oka jest widok win Sassicaia 2011 i Ornelaia 2006 na półce, w regularnej sprzedaży.

DSC_0192

DSC_0193

DSC_0194

DSC_0201

Niewątpliwym atutem Monte Vino jest również obszerny ogródek z widokiem na serce miasta, plac Przyjaciół Sopotu.

Lokal czynny w godzinach: od 12:00 do ostatniego klienta.


SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO WINIARNIACH

Gdzie na wino w Trójmieście, czyli subiektywny przewodnik po winiarniach

Gdzie na wino w Trójmieście, czyli subiektywny przewodnik po winiarniach – VINOTEQUE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here