Niemiecki Instytut Wina wraca

0
766

Źródło: Niemiecki Instytut Wina wraca

„Polska jest 13 krajem na świecie (donosi Magazyn Wino), w którym ma swoje przedstawicielstwo Niemiecki Instytut Wina (DWI) – organizacja zajmująca się marketingiem i promocją niemieckiego winiarstwa. Uroczyste otwarcie biura przy ul. Miodowej 14 w Warszawie miało miejsce 05 lutego br., a uczestniczyły w nim Monika Reule, dyrektor generalna oraz Anna Gmurczyk, szefowa polskiego oddziału.

Celem Instytutu jest organizacja imprez promujących niemieckie wino, festiwali, degustacji, wyjazdów prasowych oraz dostarczanie informacji na temat niemieckiego winiarstwa. NIW wraz z Niemiecką Centralą Turystyczną chce też promować czynną turystykę w regionach winiarskich.

Strona internetowa DWI (w wersji angielskiej www.germanwines.de) to kompleksowy zbiór informacji na temat niemieckich regionów winiarskich i uprawianych w nich odmian oraz dziesiątki wiadomości.

Pierwszym dużym wydarzeniem, które zorganizuje w tym roku Instytut będzie Festiwal Win Niemieckich 26 maja w Warszawie. W czerwcu, w Warszawie i w Poznaniu NIW planuje organizację Tygodni Rieslinga, akcji, w czasie której wybrane restauracje będą miały dla swoich klientów większą niż zazwyczaj ofertę rieslingów i specjalnie dobrane do niej menu.

Polska jest dziewiątym pod względem ilości i dziesiątym, gdy idzie o wartość rynkiem eksportowym dla niemieckich winiarzy. W 2014 r. (dane do listopada) kupiliśmy w Niemczech 32.086 hl wina w średniej cenie 2.06 euro za litr”.

Tekst: MAGAZYN WINO

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here