O importerach i dystrybutorach słów kilka – INWINO

0
1328

W zamyśle słów kilka, w praktyce przewodnik, czyli rzecz o handlu winem.

Lista importerów i dystrybutorów w Polsce jest równie długa i pokrętna, co bieg Wisły. Jedni mają Włochy, inni Francję, jeszcze inni wszystko, ci obsługują gastronomię, tamci detal, jeszcze inni HoReCa i detal, zaś tamci tylko dla siebie, a ci z Berlina, a tamci z winnic, a że tylko w Warszawie, a że z Gdańska….. słowem, będzie Pan zadowolony.

Na potrzeby tego tekstu listę importerów i dystrybutorów ograniczę do tych, którzy działają na moim podwórku, czyli w Trójmieście, lub nieco szerzej, w Pomorskiem. Z wyłączeniem hurtowni typu Makro, czy Selgros.

Jaki przyświeca mi cel? Chciałbym skupić w jednym cyklu artykułów wszystkich importerów i dystrybutorów działających na pomorskim rynku win. Nie oceniać ich oferty i jakości usługi, raczej opisać i przybliżyć zakres ich działalności, tak aby każdy zainteresowany tematem mógł w sposób prosty, korzystając z tegoż „przewodnika”, dotrzeć do interesujących go win i firm.


rgb-inwino

Przy ulicy Mściwoja 10 w Gdyni powstał nowy sklep z winami (otwarcie 5 października 2016 roku). Wcześniej działał w tym miejscu salon 6 Win. Inwino to nowy projekt firmy M&P Pavlina Sp.z o.o. Sp. k. Drugi, po Katowicach, sklep w Polsce działający pod nowym szyldem.

dsc_1188

W ofercie mamy kilkaset pozycji win z Europy i Nowego Świata – informuje Michał Lewandowski, reprezentant Inwino – oraz szeroki wybór alkoholi mocnych, m.in.: whisky, bourbon, wódka, rum, grappa, calvados, armagnac, cognac, tequilla, brandy, likier i innych. Można u nas kupić również produkty spożywcze i słodycze z Portugalii, Irlandii, czy Szkocji. W przypadku większości naszego asortymentu, jesteśmy wyłącznym importerem. 

dsc_1195

Importer zapowiada liczne degustacje komentowane (zarówno win jak i alkoholi mocnych). Już w najbliższą sobotę odbędzie się degustacja whisky.

Portfolio Inwino to ponad 450 pozycji, na które składają się alkohole z własnego importu, jak i te szerzej spotykane na rynku. Bardzo ciekawie wygląda półka z importowanymi Whisky z Irlandii.

dsc_1194 dsc_1191 dsc_1189 dsc_1185 dsc_1182

rgb-inwino

Katarzyna Łygan i Michał Lewandowski

81-361 Gdynia, ul Mściwoja 10
tel.: 506 171 734
e-mail: gdynia@inwino.pl
www.inwino.pl 
Strona internetowa w budowie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ