O importerach i dystrybutorach słów kilka – WINO TO DOBRO

0
3615

W zamyśle słów kilka, w praktyce przewodnik, czyli rzecz o handlu winem.

Lista importerów i dystrybutorów w Polsce jest równie długa i pokrętna, co bieg Wisły. Jedni mają Włochy, inni Francję, jeszcze inni wszystko, ci obsługują gastronomię, tamci detal, jeszcze inni HoReCa i detal, zaś tamci tylko dla siebie, a ci z Berlina, a tamci z winnic, a że tylko w Warszawie, a że z Gdańska….. słowem, będzie Pan zadowolony.

Na potrzeby tego tekstu listę importerów i dystrybutorów ograniczę do tych, którzy działają na moim podwórku, czyli w Trójmieście, lub nieco szerzej, w Pomorskiem. Z wyłączeniem hurtowni typu Makro, czy Selgros.

Jaki przyświeca mi cel? Chciałbym skupić w jednym cyklu artykułów wszystkich importerów i dystrybutorów działających na pomorskim rynku win. Nie oceniać ich oferty i jakości usługi, raczej opisać i przybliżyć zakres ich działalności, tak aby każdy zainteresowany tematem mógł w sposób prosty, korzystając z tegoż „przewodnika”, dotrzeć do interesujących go win i firm.


Za nowym projektem winiarskim stoją dwie osoby. Właściciel i pasjonat win, Tomasz Dobrosielski, oraz współautorka projektu, osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży winiarskiej, Katarzyna Kostecka. W wyniku połączenia pasji i profesjonalizmu powstał projekt WINO TO DOBRO, którego celem jest import win butikowych, naturalnych i ekologicznych z najlepszych regionów Włoch.

Salon importera znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack, przy ulicy Strzelców. Oferta skierowana jest do klientów detalicznych. Już w lutym WINO TO DOBRO rozpoczyna cykl degustacji komentowanych. W chwili obecnej na portfolio importera składa się około 60 pozycji starannie wyselekcjonowanych win z różnych regionów włoskiego buta.

Katarzyna Kostecka, Tomasz Dobrosielski

Gdynia, ul. Strzelców 11 b/1

Godziny otwarcia: 13.00 -19.30

Tel: 733559515

email: kkostecka@todobro.com

strona w budowie

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here