O importerach i dystrybutorach słów kilka – NOMA

0
2705

W zamyśle słów kilka, w praktyce przewodnik, czyli rzecz o handlu winem.

Lista importerów i dystrybutorów w Polsce jest równie długa i pokrętna, co bieg Wisły. Jedni mają Włochy, inni Francję, jeszcze inni wszystko, ci obsługują gastronomię, tamci detal, jeszcze inni HoReCa i detal, zaś tamci tylko dla siebie, a ci z Berlina, a tamci z winnic, a że tylko w Warszawie, a że z Gdańska….. słowem, będzie Pan zadowolony.

Na potrzeby tego tekstu listę importerów i dystrybutorów ograniczę do tych, którzy działają na moim podwórku, czyli w Trójmieście, lub nieco szerzej, w Pomorskiem. Z wyłączeniem hurtowni typu Makro, czy Selgros.

Jaki przyświeca mi cel? Chciałbym skupić w jednym cyklu artykułów wszystkich importerów i dystrybutorów działających na pomorskim rynku win. Nie oceniać ich oferty i jakości usługi, raczej opisać i przybliżyć zakres ich działalności, tak aby każdy zainteresowany tematem mógł w sposób prosty, korzystając z tegoż „przewodnika”, dotrzeć do interesujących go win i firm.


NOMA winoteka włoska

logo NOMA _2015_degustator

 Noma – Pasja, Jakość, Doświadczenie.

Firma Noma już od 1995 roku zajmuje się importem i dystrybucją doskonałych jakościowo win pochodzących z wyłącznie najlepszych winnic Italii. Nasza wieloletnia fascynacja winem włoskim wynika z przekonania, że to właśnie Włosi potrafią zaoferować nieprawdopodobnie wielką różnorodność winnych aromatów i smaków.

w-14539909621516
Prezes firmy Noma – Jerzy Kułakowski

W naszej ofercie posiadamy solidne i utytułowane wina od znanych producentów, ale także z pasją i wielką przyjemnością wyszukiwane i odkrywane dla polskiego rynku „perełki winiarskie” od małych producentów, często produkowane z autochtonicznych, zupełnie nieznanych u nas gron. Co roku wiele naszych win zdobywa nagrody i ważne wyróżnienia we Włoszech oraz na rozmaitych konkursach międzynarodowych.

Naszych win nie można kupić w sklepach, co jest ważnym i dodatkowym atutem przy współpracy na rynku HORECA. Są one znane i cenione wśród sommelierów i bywalców renomowanych restauracji w kraju. Brak pośredników pomiędzy nami a producentem umożliwia nam utrzymywanie przystępnych cen. Oprócz komponowania listy win do lokalu, proponujemy również wsparcie graficzne w postaci kart, standów czy plakatów promujących wybrane wina. Dodatkowo na życzenie restauratorów organizujemy profesjonalne szkolenia dla pracowników restauracji.

3noma 4

2

W naszej Enotece w Gdyni, a także w internecie prowadzimy sprzedaż detaliczną, a nasi doświadczeni pracownicy chętnie służą swoją wiedzą przy doborze odpowiedniego wina. Realizujemy również indywidualne zamówienia prezentowe, zarówno dla dużych firm jak i dla klientów indywidualnych. W sprzedaży posiadamy różne opakowania, wykonujemy także projekty okolicznościowe  i grawerujemy je na skrzynkach. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, z wielką dbałością o szczegóły.

10286740_736967169675930_4743390388037356626_o

DSCN1263

Noma dostarcza również wina na bankiety i imprezy okolicznościowe. Chętnie służymy naszym wieloletnim doświadczeniem  w wyborze takich win, aby współgrały one z menu oraz były odpowiednie do rangi spotkania.

Posiadamy własne klimatyzowane magazyny. To właśnie dzięki nim możemy importować wino w ilościach umożliwiających szybkie i sprawne dostawy do restauracji.

magazyn 005

magazyn 036

5

6

Pozostając małą rodzinną firmą działamy z pasją, nieustannie dbając o jakość, wykorzystując nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie.


5675 www.winawloskie.pl

facebook  NOMA wina włoskie


 

NOMA SP. z o.o.

81-335 Gdynia

Ul. Janka Wiśniewskiego 20

tel. 58 661 00 41

Dostawa:

koszt dostawy na terenie całego kraju 24,60 zł

przy zakupach od 280 zł – dostawa bezpłatna

zalety

Enoteka – godziny otwarcia:

PON – PT   9:00 – 17:00

Przy większych zakupach po godz. 16:00 zachęcamy do uprzedniej informacji telefonicznej, tak abyśmy mogli wcześniej przygotować dla Państwa zamówione wino. Ułatwi nam to pracę i skróci Państwa czas oczekiwania.

 plakat kwiatki-BC

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here