Rozmowa z Jorge Marroqui Lopez, współwłaścicielem winnicy Bodegas Antonio Alcaraz, właścicielem Winoko.

0
1107
Winoko

– Posiada Pan dwa sklepy z winami, w Chwaszczynie oraz w Gdyni na Placu Górnośląskim. Wiem, że planuje Pan w najbliższym czasie ekspansje. Jest Pan również współwłaścicielem winnicy Bodegas Antonio Alcaraz w Rioja. Jak udaje się pogodzić te dwa światy?

– W Polsce mieszkam od kilku lat, przeprowadziliśmy się w rodzinne strony mojej żony. Zaś importem wina zająłem się z potrzeby. Potrzeby zaspokojenia pasji do wina. Ponieważ oferta win hiszpańskich była bardzo uboga, postanowiłem coś z tym zrobić. I tak powstał sklep, w którym się teraz znajdujemy.

– Ale już rok później Powstaje następy sklep.

– Tak. Okazało się, że biznes idzie tak dobrze, że postanowiłem otworzyć kolejny punkt w Gdyni. Jednocześnie rozszerzyłem ofertę o artykuły spożywcze typu oliwki, szynki, oliwy.

– W ofercie Winoko są również wina z winnicy Bodegas Antonio Alcaraz, której jest Pan współwłaścicielem.

– Dostępnych jest siedem win z naszej winnicy. Wszystkie posiadają apelację D.O.C. Rioja. Oczywiście przeważa szczep Tempranillo. Czasem występuje w kupażu z Mazuelo i Graciano.
VINOS-SLIDER7

– Gdzie dokładnie znajduje się winnica?

– Bodega Antonio Alcazar znajduje się w Laguardia, nieopodal Sierra de Cantabria, regionie najlepszych win Rioja. Winnica to około 38 hektarów, jednakże z każdym rokiem staramy się ją powiększać. Roczna produkcja to około 480 tyś butelek.
BodegaColor

SliderVinedoNuevo_04

elaboracionCrianza

LaBodega_01-400x268

– Produkujecie również oliwę z oliwek?

– Udaje nam się z sukcesem produkować 3 rodzaje oliwy. Najbardziej dumny jestem z oliwy Virgen Extra „Ń”, która powstaje z oliwek Picual. Zbierana jest ręcznie jeszcze nie w pełni dojrzała, dlatego smak jest niezwykle intensywny.

– Oliwa jest również dostępna w sklepie?

– Oczywiście.

884_1010

 

Wina i oliwy dostępne w sklepach Winoko www.winoko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here