Wino i sex przyczyną śmierci tysięcy …

0
1403

… owadów.

Tak brzmiałby zapewne tytuł na popularnych portalach informacyjnych, gdyby artykuł podobnej treści ukazał się tamże właśnie. Sensacja musi być. W końcu „informacja bez sensacji, to żadna informacja”.

Tymczasem właściwy tytuł brzmi:

Chateau Monbazillac i organiczna metoda zwalczania owadów.

Z cyklu: ciekawostki.

„La confusion sexuelle”, metoda zakłócania rozrodczości u owadów, stosowana jest od lat min. na południu Francji ( Chateau Monbazillac), jako alternatywa chemicznych oprysków.

CHATEAU MONBAZILLAC, w tej winnicy z powodzeniem stosuje się organiczną metodę zakłócania rozrodczości u niektórych ciem.

ZAKŁÓCENIA SEKSUALNE „La confusion sexuelle”.

Zaburzenia seksualne lub „confusion” to organiczna metoda kontroli wykorzystywana do zakłócania rozrodczości u niektórych ciem (Eudemis and Cochylis). Ta metoda działa poprzez rozróżnianie w obszarze działek feromonów płciowych emitowanych przez samice w celu przyciągnięcia samców w okresie godowym. Samce, zdezorientowane przez emitowane sygnały, nie są w stanie zlokalizować samicy, co uniemożliwia rozmnażanie się moli. Feromony rozprzestrzeniane są na działkach przez dyfuzory, a ewentualne uszkodzenia winorośli nie są spowodowane bezpośrednio przez mole, lecz przez tak zwane „winogronowe robaki” składane przez samice.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here